Eesti
English עברית
Uudised ja sündmused »

Välisminister Urmas Paet kohtus Iisraeli välisministri Avigdor Libermaniga

26.05.2011

Eesti välisminister Urmas Paet ja tema Iisraeli kolleeg Avigdor Liberman arutasid tänasel kohtumisel Pariisis Lähis-Ida rahuprotsessi seisu ning võimalusi kahe riigi lahenduse teostamise suunas liikumisel.

Välisminister Paeti sõnul toetab Eesti kahe riigi lahendust ja Palestiina riigi loomist Iisraeli kõrvale, kuid arvesse tuleb võtta Iisraeli julgeolekuga seotud mured. „Iisrael ja Palestiina peavad liikuma positiivse lahenduse suunas ning rahvusvaheline kogukond saab siin täita toetavat rolli,“ lisas ta.

Paet ja Liberman kõnelesid kohtumisel ka viimastest arengutest Põhja-Aafrikas ja laiemas Lähis-Idas. Samuti rääkisid välisministrid Liibanonis röövitud Eesti kodanike leidmisega seonduvast.

Eesti ja Iisraeli välisminister hindasid Eesti-Iisraeli suhteid väga headeks ja tihedateks. 2009. aastal avas Eesti Tel Avivis saatkonna ning Eesti ootab visiidile Iisraeli välisministrit ning äridelegatsiooni. Eesti soovib Eilati piirkonnas nimetada ametisse ka aukonsuli. 2010. aastal ühinesid nii Eesti kui Iisrael OECDga.

Paeti sõnul on Eesti juudikogukonnal väga oluline koht Eesti ühiskonnaelus. „Näiteks Juudi kool ja Tallinna sünagoog on andnud olulise panuse Eesti vaimsesse ellu,“ lisas ta.


Pilt Eesti ja Iisraeli välisministri kohtumisest: http://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
533 66 159
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tel Avivis Menachem Begin Rd. 125, Tel Aviv 61071, Israel, e-mail: embassy.telaviv@mfa.ee